„To co powiesz, może zmienić świat”

dr Marshall Rosenberg

dla przedstawicieli zawodów, których praca polega na kontaktach interpersonalnych, m.in. menadżerów, nauczycieli, psychologów, terapeutów, coachów, urzędników. Z zajęć skorzystają osoby chcące poprawić jakość relacji w życiu codziennym.

Grupy startują kilka razy w roku terminy najbliższej edycji

Lucyna Wieczorek oraz zaproszeni goście

160h, ok. 6 miesięcy

od 8300 pln netto (10209 pln brutto)*

Integralne Studium Rozwoju Osobistego

Intensywny, sprawdzony program dla osób zdecydowanych na pierwszy krok w rozwoju, w stronę lepszego poznania siebie i dotarcia do wewnętrznych zasobów. Udział w Studium umożliwia poznanie mechanizmów interpersonalnych, którym ulegamy automatycznie w codziennych relacjach oraz jest wprowadzeniem do praktykowania świadomej i empatycznej komunikacji.

Każdy z nas żyje wśród ludzi: prywatnie, zawodowo, społecznie. Żyjemy coraz szybciej i jednocześnie coraz bardziej cenimy jakość życia. Na co dzień spotykamy się z różnymi reakcjami ludzi. Czasem nas dziwią, czasem nas złoszczą, czasem chcemy je zrozumieć, ale nie potrafimy lub nie mamy czasu. Jesteśmy zaskakiwani pozytywnie, innym razem nie umiemy nawiązać kontaktu z ważnymi dla nas ludźmi, czy z samym sobą i nie wiemy ani czego konkretnie chcemy, ani co jest dla nas naprawdę najważniejsze.

W trakcie zajęć Studium dowiesz się jak przebiegają ścieżki relacji, z czego wynikają postawy ludzi i Twoje własne oraz jak możesz mieć lepszy kontakt ze sobą i z innymi. Poznasz różne koncepcje opisujące ludzkie zachowania i przekonasz się, co oznaczają w praktyce oraz jak wpływają na Ciebie i Twoje otoczenie. Integralność zajęć polega na uczeniu się poprzez doświadczanie i głębokie refleksje, co umożliwia pełne i trwałe przyswojenie omawianych treści.

Program Integralnego Studium Rozwoju Osobistego* jest zamkniętą całością i skierowany jest do osób, które chcą zadbać o swój rozwój. Stanowi również pierwszy etap Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii, która umożliwia zdobycie zawodu trenera komunikacji opartej na empatii – decyzja o kontynuacji nauki może zostać podjęta w dowolnym momencie w trakcie Studium.

Zapraszamy do przeczytania artykułu jednego z naszych Absolwentów, który opisuje swoje refleksje z udziału w Studium.

Informacje o Studium w języku angielskim

W czasie zajęć

Poznasz przez doświadczenie:

• 6 wielkich nurtów rozwojowych: trening interpersonalny, Porozumienie bez Przemocy (NVC), Gestalt, Integrowanie cienia oraz transformację przekonań, a teraz także uważność opartą o Mindfulness w jednym zintegrowanym programie rozwoju!
  • mocne, sprawdzone narzędzia do rozwoju własnej świadomości, które możesz wykorzystywać także po szkoleniu aby wzmacniać pożądane stany.

Dowiesz się:

• na czym w praktyce polega empatyczna komunikacja, dlaczego M.Rosenberg twierdził, że każdy komunikat można zamienić na prośbę lub podziękowanie i dlaczego mówił „To nie jest o byciu miłym, to jest o byciu prawdziwym”,
  • jak udzielać informacji zwrotnej, która buduje długofalowe relacje, jak odmawiać i jak prosić, jak przepraszać i jak dziękować, aby to co mówimy było spójne i godne zaufania, aby wzmacniało nas i nasze związki, aby budowało naturalny autorytet i moc wynikającą z zaufania do wewnętrznych zasobów, a nie z przemocy nawet w subtelnej formie.

Odkryjesz

• bogactwo uczuć i potrzeb, moc wrażliwości, uważności i empatii, moc wynikającą ze zintegrowania odrzuconych części siebie, z bycia całością.
  • większy spokój wynikający z empatii wobec siebie i innych, z transformacji szkodliwych wzorców i przekonań, w końcu z akceptacji życia i samoakceptacji, które często pojawiają się jako nieplanowany bonus z całego procesu.
  • mało poznane lub całkiem nieznane aspekty siebie – tego co nazywamy cieniem i nauczysz się jak je integrować, jak z nich czerpać, a nie przed nimi uciekać, jak wykorzystać energię dla swojego dobra.

* Szczegółowy program aktualnej edycji Studium wraz z umową zawierającą informacje dotyczące płatności, zasad współpracy oraz postępowania reklamacyjnego wysyłamy zainteresowanym osobom po odbyciu rozmowy wstępnej.

Cena Studium wynosi 8300 zł netto (10209 zł brutto) przy płatności jednorazowej i 8800 zł netto (10824 zł brutto) przy płatności ratalnej.

Dla osób fizycznych mamy rabat za szybką decyzję: raty 0% lub 500 zł przy płatności jednorazowej.

Szybka decyzja to 7 dni, 5 dni lub 3 dni w zależności od fazy rekrutacji i dostępnych miejsc

Chcesz dołączyć? Spytaj o terminy najbliższej grupy!

OPINIE

Studium Integralne polecam każdemu kto jest ciekawy siebie, kto chce poprawić lub odbudować relację ze sobą.

Joanna Kosińska, trenerka, coach

Temat komunikacji przez empatię mega potrzebny a Ty razem z całą ekipą trenerów wiecie jak to robić, szkoła dla mnie była prawdziwym przebudzeniem do nowego życia, bardziej świadomego i do świata lepszej komunikacji. Dziękuję ❤😘

Donata Sulikowska
www.montessoriplock.pl

Dzięki Szkole Trenerów Komunikacji opartej na Empatii wiem więcej o sobie. Poznałam narzędzia, które pozwalają mi na dalszy rozwój. Zmieniła się jakość moich relacji w życiu osobistym i zawodowym.

Izabela Ziemińska, trenerka, menadżerka gwiazd
www.inmanagement.pl

Studium Integralne było dla mnie niesamowitą podróżą w głąb siebie, pełną uważności i empatii. Zdanie, które towarzyszy do dziś brzmi: „trawa nie rośnie szybciej, gdy się za nią ciągnie” (prof. Gerald Hüther). Bardzo często dzielę się nim również z moimi Klientami… Wszystko dzieje się w swoim czasie i na wszystko potrzebny jest czas, pytanie, czy masz gotowość zacząć? 🙂

Dominika Derewicz, akredytowany coach, psycholog, trener sztuki porozumienia