Ładowanie...
informacje o szkoleniu

Program zajęć:

do ściągnięcia w pdf separator

Dla kogo:

Osób, które ukończyły kursy NVC oraz Absolwentów Kursu Doskonalenia Umiejętności Trenerskich, którzy są zainteresowani zdobyciem kompetencji coacha, z możliwością pozyskania akredytacji ICF.

separator

Kiedy i gdzie startuje:

start najbliższych zajęć – Warszawa

separator

Kto prowadzi:

Joanna Berendt, Bartosz Berendt, asysta Anna Andrzejewska

separator

Czas trwania:

90 h, 6 miesięcy

separator

Cena:

od 6000 pln netto (7380 pln brutto)

Coaching oparty na Empatii

To autorski projekt kształcenia coachów opracowany dzięki połączeniu kompetencji coachingowych oraz filozofii Porozumienia bez Przemocy, praktyki empatii i mediacji NVC.

Kurs przygotowuje do samodzielnego prowadzenia sesji coachingowych, a także wykorzystywania narzędzi coachingowych do wzmacniania relacji w środowisku zawodowym, osobistym i rodzinnym. To możliwość, aby doświadczyć transformującej mocy połączonych metod i wprowadzić je do swojego życia. Program dedykowany jest osobom znającym Porozumienie bez Przemocy, które chcą rozwijać swoje umiejętności pracy z klientami w podejściu coachingowym.

Porozumienie bez Przemocy to metoda komunikacji opartej na wzajemnym szacunku, empatii, poszanowaniu własnych potrzeb oraz potrzeb innych osób. Jej sednem jest postawienie na pierwszym miejscu kontaktu – zarówno z samym sobą, jak i innymi osobami. To działanie w oparciu o założenie, że potrzeby wszystkich nas są uniwersalne i ważne, a dążenie do wzajemnego ich zrozumienia sprzyja porozumieniu i budowaniu relacji z szacunkiem dla indywidualizmu każdego człowieka.

Coaching jest metodą wspierania w osiąganiu celów, rozwoju i uczeniu się umożliwiającą odkrywanie, poszerzanie oraz efektywne wykorzystywanie swojego potencjału skierowane na realizowanie celów zawodowych i osobistych. Cechą podejścia coachingowego jest fakt, iż cała praca i pełnia sukcesu jest dziełem osoby coachowanej, dzięki czemu buduje ono poczucie sprawczości i wiary w swoje umiejętności. Narzędzia coachingowe skutecznie umożliwiają wprowadzanie w życiu zmian, których pożądamy.

Sprawdź możliwości jakie daje
połączenie NVC z warsztatem coacha

 

Ukończenie kursu może stanowi podstawę do ubiegania się o akredytację ICF ścieżką portfolio na poziomie ACC, dlatego zapewniamy:

 • dokumenty wymagane do akredytacji
 • zgodność programu z modelem kompetencji ICF
 • mentoring na poziomie ACC (PCC jako opcja)
 • rekomendowanych coachów do mentoringu indywidualnego
 • wiedzę potrzebną do zdania testu akredytacyjnego
 • pomoc w wyborze odpowiedniego nagrania  sesji na egzamin

Aby uzyskać akredytację konieczne będzie zrealizowanie we własnym zakresie 100 godzin coachingu z klientami oraz 3 godzin indywidualnej pracy z mentorcoachem, a także zdanie egzaminów wymaganych przez ICF.
Szczegóły na stronie www.coachfederation.org

 

Program jest dla Ciebie, jeśli:

 • jesteś Absolwentem Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii i chcesz pogłębiać swoje kompetencje w zakresie NVC, a jednocześnie ciekawi Cię coaching i jego zastosowanie w praktyce trenera,
 • znasz Porozumienie bez Przemocy, praktykujesz komunikację empatyczną lub mediacje NVC i chcesz wykorzystać to podejście do indywidualnej praktyki coachingowej,
 • pracujesz indywidualnie z Klientami, jesteś coachem, terapeutą, trenerem i szukasz nowych inspiracji, sprawdzonych narzędzi rozwijających Twoje kompetencje, dzięki którym w pełni będziesz mógł wspierać swoich Klientów,
 • chcesz zdobyć nowy zawód coacha i szukasz szkoły stawiającej na wiedzę, praktykę i wieloletnie doświadczenie.

 

Podczas zajęć:

 • Dowiesz się

Co to jest podejście coachingowe i jak wykorzystywać praktykę empatii
Jak funkcjonuje mózg i układ nerwowy oraz jak ćwiczenia mogą wpływać na jego pracę
Jak dokonywać trwałych zmian w zachowaniach i budować motywację
Jak wykorzystywać kompetencje coachingowe w codziennym życiu

 • Przećwiczysz

Kluczowe kompetencje coacha
Techniki i narzędzia wspierające w dokonywaniu zmiany
Pracę z emocjami, potrzebami, wartościami i przekonaniami

 • Poznasz

Własny styl pracy z Klientem
Skuteczne modele i narzędzia do wykorzystania na płaszczyźnie osobistej i zawodowej
Obszary zastosowania coachingu w pracy indywidualnej i zespołowej

 

Praca w czasie zajęć będzie realizowana w formie demonstracji, doświadczania narzędzi na rzeczywistych sytuacjach uczestników oraz refleksji i wyciągania wniosków z własnej praktyki. Takie podejście umożliwia połączenie prezentowanych treści z refleksją osobistą i przekłada się na wypracowanie przez uczestników indywidualnych, praktycznych rozwiązań.

Pomiędzy modułami oferujemy uczestnikom udział w teleklasie, której celem jest wspólne integrowanie materiału, wyjaśnianie wątpliwości i rozwiązywanie casów z zakresu etyki.

Terminy:

20-22 września 2018
22-24 listopada 2018
10-12 stycznia 2019
28 lutego – 2 marca 2019

Zapraszamy na warsztat wprowadzający (zerówkę) w terminie:

10 czerwca (niedziela) godz. 17.30

Uwaga: Na zerówkę obowiązują zapisy.

Zerówka to spotkanie dla osób zainteresowanych Kursem Coachingu opartego na Empatii.

Podczas niej będzie okazja zobaczyć jak pracuje coach na realnych sytuacjach uczestników, jak wygląda sesja coachingowa i jakich kompetencji będziemy uczyć się w szkole coachingu opartego na empatii.

Planujemy odpowiadać na pytania o coaching, ale także pokazać kilka prostych narzędzi coachingowych przydatnych nie tylko w pracy rozwojowej, ale także w codziennym życiu.

Zapraszamy wszystkich jeszcze nie zdecydowanych do zapoznania się z podejściem szkoły opartej na coachingu, aby rozwiać swoje wątpliwości przed decyzją o zapisaniu się na pełny kurs.

Skontaktuj się

* wymagane

Masz pytania

Masz pytania?

Skontaktuj się:

Lucyna Wieczorek
lucyna@dojrzewalnia.pl
+48 695 307 309