Ładowanie...
informacje o szkoleniu

Program zajęć:

do ściągnięcia w pdf separator

Dla kogo:

Osób, które ukończyły kursy NVC oraz Absolwentów Kursu Doskonalenia Umiejętności Trenerskich, którzy są zainteresowani zdobyciem kompetencji coacha, z możliwością pozyskania akredytacji ICF czy Izby Coachingu.

separator

Kiedy i gdzie startuje:

Start najbliższych zajęć – listopad 2021 (Warszawa)

separator

Kto prowadzi:

Joanna Berendt, Bartosz Berendt

separator

Czas trwania:

132 h, 6 miesięcy

separator

Cena:

od 7200 pln netto (8856 pln brutto)

Coaching oparty na Empatii

To autorski projekt kształcenia coachów opracowany dzięki połączeniu kompetencji coachingowych oraz filozofii Porozumienia bez Przemocy, praktyki empatii i mediacji NVC.

Kurs Coaching oparty na Empatii uzyskał akredytację Izby Coachingu*

Ten intensywny kurs przygotowuje do samodzielnego prowadzenia sesji coachingowych, a także wykorzystywania narzędzi coachingowych do wzmacniania relacji w środowisku zawodowym, osobistym i rodzinnym. To możliwość, aby doświadczyć transformującej mocy połączonych metod i wprowadzić je do swojego życia. Program dedykowany jest osobom znającym Porozumienie bez Przemocy, które chcą rozwijać swoje umiejętności pracy z klientami w podejściu coachingowym.

Porozumienie bez Przemocy to metoda komunikacji opartej na wzajemnym szacunku, empatii, poszanowaniu własnych potrzeb oraz potrzeb innych osób. Jej sednem jest postawienie na pierwszym miejscu kontaktu – zarówno z samym sobą, jak i innymi osobami. To działanie w oparciu o założenie, że potrzeby wszystkich nas są uniwersalne i ważne, a dążenie do wzajemnego ich zrozumienia sprzyja porozumieniu i budowaniu relacji z szacunkiem dla indywidualizmu każdego człowieka.

Coaching jest metodą wspierania w osiąganiu celów, rozwoju i uczeniu się umożliwiającą odkrywanie, poszerzanie oraz efektywne wykorzystywanie swojego potencjału skierowane na realizowanie celów zawodowych i osobistych. Cechą podejścia coachingowego jest fakt, iż cała praca i pełnia sukcesu jest dziełem osoby coachowanej, dzięki czemu buduje ono poczucie sprawczości i wiary w swoje umiejętności. Narzędzia coachingowe skutecznie umożliwiają wprowadzanie w życiu zmian, których pożądamy.

Sprawdź możliwości jakie daje
połączenie NVC z warsztatem profesjonalnego coacha

Ukończenie kursu może stanowi podstawę do ubiegania się o akredytację ICF ścieżką portfolio na poziomie ACC oraz akredytację Izby Coachingu , dlatego zapewniamy:

 • dokumenty wymagane do akredytacji
 • zgodność programu z modelem kompetencji ICF oraz Izby Coachingu
 • mentoring na poziomie ACC (PCC jako opcja)
 • rekomendowanych coachów do mentoringu indywidualnego
 • wiedzę potrzebną do zdania testu akredytacyjnego
 • pomoc w wyborze odpowiedniego nagrania  sesji na egzamin

Aby uzyskać akredytację konieczne będzie spełnienie wymagań określonych przez organizacje akredytujące np. International Coach Federation lub Izba Coachingu.

Obejmują one w szczególności zrealizowanie we własnym zakresie 100/90 godzin coachingu z klientami oraz dodatkową superwizję lub mentorcoaching, a także zdanie wymaganych w tych organizacjach egzaminów.

Szczegóły na stronie www.coachfederation.org lub www.izbacoachingu.com

Kurs zorganizowany jest w formie zjazdów realizowanych stacjonarnie i/lub online jeśli zgodnie z wytycznymi bądź rozporządzeniami nie będzie możliwości spotkań grupowych na sali szkoleniowej. Możliwe więc, że zajęcia będą realizowane całkowicie online lub hybrydowo (część grupy online, część grupy stacjonarnie).

By maksymalnie wesprzeć uczestników kursu pomiędzy wybranymi modułami w ramach kursu trenerzy i uczestnicy spotykają się online na tematycznych teleklasach i superwizjach.

W ramach  kursu oferujemy:

 • 120 godzin – 5 modułów warsztatowych (w tym 5 godz. superwizji grupowej/mentorcoachingu)
 • 10 godzin tematycznych teleklas
 • 2 godziny superwizji indywidualnej/mentorcoachingu
 • autorskie materiały w formie książeczek na każdy moduł
 • możliwość uzyskania rekomendacji do akredytacji (po superwizji/mentorcoachingu)

Program jest dla Ciebie, jeśli:

 • jesteś Absolwentem Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii i chcesz pogłębiać swoje kompetencje w zakresie NVC, a jednocześnie ciekawi Cię coaching i jego zastosowanie w praktyce trenera,
 • znasz Porozumienie bez Przemocy, praktykujesz komunikację empatyczną lub mediacje NVC i chcesz wykorzystać to podejście do indywidualnej praktyki coachingowej,
 • pracujesz indywidualnie z Klientami, jesteś coachem, terapeutą, trenerem i szukasz nowych inspiracji, sprawdzonych narzędzi rozwijających Twoje kompetencje, dzięki którym w pełni będziesz mógł wspierać swoich Klientów,
 • chcesz zdobyć nowy zawód coacha i szukasz szkoły stawiającej na wiedzę, praktykę i wieloletnie doświadczenie.

Podczas zajęć:

 • Dowiesz się

Co to jest podejście coachingowe i jak wykorzystywać praktykę empatii
Jak funkcjonuje mózg i układ nerwowy oraz jak ćwiczenia mogą wpływać na jego pracę
Jak dokonywać trwałych zmian w zachowaniach i budować motywację
Jak wykorzystywać kompetencje coachingowe w codziennym życiu

 • Przećwiczysz

Kluczowe kompetencje coacha
Techniki i narzędzia wspierające w dokonywaniu zmiany
Pracę z emocjami, potrzebami, wartościami i przekonaniami

 • Poznasz

Własny styl pracy z Klientem
Skuteczne modele i narzędzia do wykorzystania na płaszczyźnie osobistej i zawodowej
Obszary zastosowania coachingu w pracy indywidualnej i zespołowej

Praca w czasie zajęć będzie realizowana w formie demonstracji, doświadczania narzędzi na rzeczywistych sytuacjach uczestników oraz refleksji i wyciągania wniosków z własnej praktyki. Takie podejście umożliwia połączenie prezentowanych treści z refleksją osobistą i przekłada się na wypracowanie przez uczestników indywidualnych, praktycznych rozwiązań.

Pomiędzy modułami oferujemy uczestnikom udział w teleklasie, której celem jest wspólne integrowanie materiału, wyjaśnianie wątpliwości i rozwiązywanie casów z zakresu etyki.

Terminy:

Moduł 1: 18-20 listopada 2021
Moduł 2: 16-18 grudnia 2021
Moduł 3: 20-22 stycznia 2022
Moduł 4: 3-5 marca 2022
Moduł 5: 19-21 maja 2022

Terminy teleklas podane będą w późniejszym terminie (godziny teleklas do ustalenia z grupą w trakcie kursu).

 

Jeśli w grupie będą wolne miejsca to przed Kursem będą organizowane warsztaty wprowadzające (zerówki).

Uwaga: Na zerówkę obowiązują zapisy.

Zerówka to spotkanie dla osób zainteresowanych Kursem Coachingu opartego na Empatii.

Podczas niej będzie okazja zobaczyć jak pracuje coach na realnych sytuacjach uczestników, jak wygląda sesja coachingowa i jakich kompetencji będziemy uczyć się w szkole coachingu opartego na empatii.

Planujemy odpowiadać na pytania o coaching, ale także pokazać kilka prostych narzędzi coachingowych przydatnych nie tylko w pracy rozwojowej, ale także w codziennym życiu.

Zapraszamy wszystkich jeszcze nie zdecydowanych do zapoznania się z podejściem szkoły opartej na coachingu, aby rozwiać swoje wątpliwości przed decyzją o zapisaniu się na pełny kurs.

 

*Certyfikat potwierdzający uzyskanie akredytacji Izby Coachingu dla Kursu Coaching oparty na Empatii

Skontaktuj się

* wymagane

Masz pytania

Masz pytania?

Skontaktuj się:

Lucyna Wieczorek
lucyna.wieczorek@szkolatrenerowempatii.pl
+48 695 015 550