Ładowanie...
Publikacje

Pogłębiony program rozwoju osobistego

3 sierpnia 2015

Autor:

Skierowany do Absolwentów I i II etapu szkolenia w Szkole Trenerów, bazujący w swojej filozofii na integralnej wizji rozwoju Kena Wilbera. Koncentruje się na wzmocnieniu połączenia persony z cieniem oraz ciała z umysłem. Zaplanowany w taki sposób, aby poprzez pracę na różnych płaszczyznach działać na rzecz bliższego kontaktu i spójności wewnętrznej.
Rozwój to zyskiwanie nowych zasobów i większego wyboru, ale też głęboki spokój, który pojawia się wraz z rosnącą spójnością i samoakceptacją. Dlatego w procesie integrowania podróżujemy w różne miejsca, z większą ilością siły, po to aby zaopiekować się kawałkiem siebie, który z różnych powodów zostawiliśmy w cieniu świadomości.
Z czasem mamy też więcej dystansu i zasobów do konfrontowania się z tym jak naprawdę innym żyje się z nami, co wnosimy w ich życie pięknego i trudnego. Możemy podjąć świadome decyzje co zostawiamy, a co zmieniamy.

W czasie zajęć łączymy głębokie i sprawdzone metody rozwojowe: zaawansowany trening interpersonalny, pracę z ciałem opartą na Gestalt, praktykowanie uważności wg metod MBSR i MBB oraz trening świadomości ciała.

Proces zamyka się modułem empatii, który skontaktuje nas z odnowionymi i odkrytymi zasobami.

Cel programu:

  • Wzmacnianie zaufania do siebie i innych osób w sytuacjach interpersonalnych.
  • Pogłębienie kontaktu z ciałem i integrowanie ciała z umysłem. Praktyka szybkiego czytania sygnałów z ciała, czyli rozwijanie intuicji.
  • Pogłębienie kontaktu z uczuciami i potrzebami oraz praktyka zaawansowanych narzędzi NVC, m.in.proces wybaczania, proces podejmowania ważnych decyzji, proces empatii wobec poczucia winy, proces strasznej szczerości.
  • Poznanie i praktyka narzędzi rozwojowych opartych na technikach uważności- mindfulness.

Ten proces to zaproszenie do refleksji gdzie jesteś na drodze swojego rozwoju oraz do wzmocnienia wewnętrznej spójności. Bazuje na sprawdzonych metodach, które umożliwiają głębokie integrowanie ciała i umysłu.

Jego atutem jest głęboka praca w stałej grupie osób, które mają doświadczenie w rozwoju osobistym.

separator

Możliwość komentowania została wyłączona.