Ładowanie...
informacje o szkoleniu

Program zajęć:

do ściągnięcia w pdf separator

Dla kogo:

dla przedstawicieli zawodów, których praca polega na kontaktach interpersonalnych, m.in. menadżerów, nauczycieli, psychologów, terapeutów, coachów, urzędników. Z zajęć skorzystają osoby chcące poprawić jakość relacji w życiu codziennym.

separator

Kiedy i gdzie startuje:

start najbliższych grup: wrzesień (Warszawa), październik (Kraków) terminy zjazdów

separator

Kto prowadzi:

Lucyna Wieczorek, Joanna Młynarz oraz zaproszeni goście

separator

Czas trwania:

160 h, ok. 7 miesięcy

separator

Cena:

od 6500 pln netto (7995 pln brutto)

Integralne Studium Rozwoju Osobistego


Intensywny, sprawdzony program dla osób zdecydowanych na pierwszy krok w rozwoju, w stronę lepszego poznania siebie i dotarcia do wewnętrznych zasobów. Udział w Studium umożliwia poznanie mechanizmów interpersonalnych, którym ulegamy automatycznie w codziennych relacjach oraz jest wprowadzeniem do praktykowania świadomej i empatycznej komunikacji.

Każdy z nas żyje wśród ludzi: prywatnie, zawodowo, społecznie. Żyjemy coraz szybciej i jednocześnie coraz bardziej cenimy jakość życia. Na co dzień spotykamy się z różnymi reakcjami ludzi. Czasem nas dziwią, czasem nas złoszczą, czasem chcemy je zrozumieć, ale nie potrafimy lub nie mamy czasu. Jesteśmy zaskakiwani pozytywnie, innym razem nie umiemy nawiązać kontaktu z ważnymi dla nas ludźmi, czy z samym sobą i nie wiemy ani czego konkretnie chcemy, ani co jest dla nas naprawdę najważniejsze.

W trakcie zajęć Studium dowiesz się jak przebiegają ścieżki relacji, z czego wynikają postawy ludzi i Twoje własne oraz jak możesz mieć lepszy kontakt ze sobą i z innymi. Poznasz różne koncepcje opisujące ludzkie zachowania i przekonasz się, co oznaczają w praktyce oraz jak wpływają na Ciebie i Twoje otoczenie. Integralność zajęć polega na uczeniu się poprzez doświadczanie i głębokie refleksje, co umożliwia pełne i trwałe przyswojenie omawianych treści.

Program Integralnego Studium Rozwoju Osobistego*  jest zamkniętą całością i skierowany jest do osób, które chcą zadbać o swój rozwój.  Stanowi również pierwszy etap Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii, która umożliwia zdobycie zawodu trenera komunikacji opartej na empatii – decyzja o kontynuacji nauki może zostać podjęta w dowolnym momencie w trakcie Studium.

Zapraszamy do przeczytania artykułu jednego z naszych Absolwentów, który opisuje swoje refleksje z udziału w Studium.

Informacje o Studium w języku angielskim

W czasie zajęć

Poznasz przez doświadczenie:

  • 6 wielkich nurtów rozwojowych: trening interpersonalny, Porozumienie bez Przemocy (NVC), Analizę Transakcyjną, Gestalt, Integrowanie cienia oraz transformację przekonań, a teraz także uważność opartą o Mindfulness w jednym zintegrowanym programie rozwoju!
  • mocne, sprawdzone narzędzia do rozwoju własnej świadomości, które możesz wykorzystywać także po szkoleniu aby wzmacniać pożądane stany.

Dowiesz się:

  • na czym w praktyce polega empatyczna komunikacja, dlaczego M.Rosenberg twierdził, że każdy komunikat można zamienić na prośbę lub podziękowanie i dlaczego mówił „To nie jest o byciu miłym, to jest o byciu prawdziwym”,
  • jak udzielać informacji zwrotnej, która buduje długofalowe relacje, jak odmawiać i jak prosić, jak przepraszać i jak dziękować, aby to co mówimy było spójne i godne zaufania, aby wzmacniało nas i nasze związki, aby budowało naturalny autorytet i moc wynikającą z zaufania do wewnętrznych zasobów, a nie z przemocy nawet w subtelnej formie.

Odkryjesz

  • bogactwo uczuć i potrzeb, moc wrażliwości, uważności i empatii, moc wynikającą ze zintegrowania odrzuconych części siebie, z bycia całością.
  • większy spokój wynikający z empatii wobec siebie i innych, z transformacji szkodliwych wzorców i przekonań, w końcu z akceptacji życia i samoakceptacji, które często pojawiają się jako nieplanowany bonus z całego procesu.
  • mało poznane lub całkiem nieznane aspekty siebie – tego co nazywamy cieniem i nauczysz się jak je integrować, jak z nich czerpać, a nie przed nimi uciekać, jak wykorzystać energię dla swojego dobra.

* Szczegółowy program aktualnej edycji Studium wraz z umową zawierającą informacje dotyczące płatności, zasad współpracy oraz postępowania reklamacyjnego wysyłamy zainteresowanym osobom po odbyciu rozmowy wstępnej.

Terminy nowych grup:

Studium Warszawa

2-5 września 2021
22-24 października 2021
3-5 grudnia 2021
14-16 stycznia 2022
25-27 lutego 2022
1-3 kwietnia 2022
13-15 maja 2022

Studium Kraków

7-10 października 2021
19-21 listopada 2021
17-19 grudnia 2021
14-16 stycznia 2022
18-20 lutego 2022
18-20 marca 2022
22-24 kwietnia 2022

 

Opinie

Joanna Kosińska

Studium Integralne polecam każdemu kto jest ciekawy siebie, kto chce poprawić lub odbudować relację ze sobą.

Joanna Kosińska, trenerka, coach

Donata Sulikowska

Temat komunikacji przez empatię mega potrzebny a Ty razem z całą ekipą trenerów wiecie jak to robić, szkoła dla mnie była prawdziwym przebudzeniem do nowego życia, bardziej świadomego i do świata lepszej komunikacji. Dziękuję ❤😘

Donata Sulikowska
www.montessoriplock.pl

Izabela Ziemińska

Dzięki Szkole Trenerów Komunikacji opartej na Empatii wiem więcej o sobie. Poznałam narzędzia, które pozwalają mi na dalszy rozwój. Zmieniła się jakość moich relacji w życiu osobistym i zawodowym.

Izabela Ziemińska, trenerka, menadżerka gwiazd
www.inmanagement.pl

Dominika Derewicz

Studium Integralne było dla mnie niesamowitą podróżą w głąb siebie, pełną uważności i empatii. Zdanie, które towarzyszy do dziś brzmi: „trawa nie rośnie szybciej, gdy się za nią ciągnie” (prof. Gerald Hüther). Bardzo często dzielę się nim również z moimi Klientami… Wszystko dzieje się w swoim czasie i na wszystko potrzebny jest czas, pytanie, czy masz gotowość zacząć? 🙂

Dominika Derewicz, akredytowany coach, psycholog, trener sztuki porozumienia
www.sensusens.pl

 

Skontaktuj się

* wymagane

Masz pytania

Masz pytania?

Skontaktuj się:

Lucyna Wieczorek
lucyna.wieczorek@szkolatrenerowempatii.pl
+48 695 015 550