Ładowanie...
informacje o szkoleniu

Program zajęć:

do ściągnięcia w pdf separator

Dla kogo:

dla przedstawicieli zawodów, których praca polega na kontaktach interpersonalnych, m.in. menadżerów, nauczycieli, psychologów, terapeutów, coachów, urzędników. Z zajęć skorzystają osoby chcące poprawić jakość relacji w życiu codziennym.

separator

Kiedy i gdzie startuje:

start najbliższych grup: luty (Wrocław), marzec (Warszawa, Kraków) terminy zjazdów

separator

Kto prowadzi:

Lucyna Wieczorek, Joanna Młynarz oraz zaproszeni goście

separator

Czas trwania:

160 h, ok. 7 miesięcy

separator

Cena:

od 6500 pln netto (7995 pln brutto)

Integralne Studium Rozwoju Osobistego


Intensywny, sprawdzony program dla osób zdecydowanych na pierwszy krok w rozwoju, w stronę lepszego poznania siebie i dotarcia do wewnętrznych zasobów. Udział w Studium umożliwia poznanie mechanizmów interpersonalnych, którym ulegamy automatycznie w codziennych relacjach oraz jest wprowadzeniem do praktykowania świadomej i empatycznej komunikacji.  

Każdy z nas żyje wśród ludzi: prywatnie, zawodowo, społecznie. Żyjemy coraz szybciej i jednocześnie coraz bardziej cenimy jakość życia. Na co dzień spotykamy się z różnymi reakcjami ludzi. Czasem nas dziwią, czasem nas złoszczą, czasem chcemy je zrozumieć, ale nie potrafimy lub nie mamy czasu. Jesteśmy zaskakiwani pozytywnie, innym razem nie umiemy nawiązać kontaktu z ważnymi dla nas ludźmi, czy z samym sobą i nie wiemy ani czego konkretnie chcemy, ani co jest dla nas naprawdę najważniejsze.

W trakcie zajęć Studium dowiesz się jak przebiegają ścieżki relacji, z czego wynikają postawy ludzi i Twoje własne oraz jak możesz mieć lepszy kontakt ze sobą i z innymi. Poznasz różne koncepcje opisujące ludzkie zachowania i przekonasz się, co oznaczają w praktyce oraz jak wpływają na Ciebie i Twoje otoczenie. Integralność zajęć polega na uczeniu się poprzez doświadczanie i głębokie refleksje, co umożliwia pełne i trwałe przyswojenie omawianych treści.

Program Integralnego Studium Rozwoju Osobistego*  jest zamkniętą całością i skierowany jest do osób, które chcą zadbać o swój rozwój.  Stanowi również pierwszy etap Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii, która umożliwia zdobycie zawodu trenera komunikacji opartej na empatii – decyzja o kontynuacji nauki może zostać podjęta w dowolnym momencie w trakcie Studium.

Zapraszamy do przeczytania artykułu jednego z naszych Absolwentów, który opisuje swoje refleksje z udziału w Studium.

 

Iza (2)

 

Informacje o Studium w języku angielskim

W czasie zajęć

Poznasz przez doświadczenie:

  • 6 wielkich nurtów rozwojowych: trening interpersonalny, Porozumienie bez Przemocy (NVC), Analizę Transakcyjną, Gestalt, Integrowanie cienia oraz transformację przekonań, a teraz także uważność opartą o Mindfulness w jednym zintegrowanym programie rozwoju!
  • mocne, sprawdzone narzędzia do rozwoju własnej świadomości, które możesz wykorzystywać także po szkoleniu aby wzmacniać pożądane stany.

Dowiesz się:

  • na czym w praktyce polega empatyczna komunikacja, dlaczego M.Rosenberg twierdził, że każdy komunikat można zamienić na prośbę lub podziękowanie i dlaczego mówił „To nie jest o byciu miłym, to jest o byciu prawdziwym”,
  • jak udzielać informacji zwrotnej, która buduje długofalowe relacje, jak odmawiać i jak prosić, jak przepraszać i jak dziękować, aby to co mówimy było spójne i godne zaufania, aby wzmacniało nas i nasze związki, aby budowało naturalny autorytet i moc wynikającą z zaufania do wewnętrznych zasobów, a nie z przemocy nawet w subtelnej formie.

Odkryjesz

  • bogactwo uczuć i potrzeb, moc wrażliwości, uważności i empatii, moc wynikającą ze zintegrowania odrzuconych części siebie, z bycia całością.
  • większy spokój wynikający z empatii wobec siebie i innych, z transformacji szkodliwych wzorców i przekonań, w końcu z akceptacji życia i samoakceptacji, które często pojawiają się jako nieplanowany bonus z całego procesu.
  • mało poznane lub całkiem nieznane aspekty siebie – tego co nazywamy cieniem i nauczysz się jak je integrować, jak z nich czerpać, a nie przed nimi uciekać, jak wykorzystać energię dla swojego dobra.2

 

* Szczegółowy program aktualnej edycji Studium wraz z umową zawierającą informacje dotyczące płatności, zasad współpracy oraz postępowania reklamacyjnego wysyłamy zainteresowanym osobom po odbyciu rozmowy wstępnej.

 

Terminy nowych grup:

Studium Wrocław

start luty 2021 – terminy już wkrótce

Studium Kraków

11-14 marca 2021
16-18 kwietnia 2021
28-30 maja 2021
25-27 czerwca 2021
10-12 września 2021
15-17 października 2021
19-21 listopada 2021

Studium Warszawa

11-14 marca 2021
9-11 kwietnia 2021
14-16 maja 2021
18-20 czerwca 2021
9-11 lipca 2021
3-5 września 2021
8-10 października 2021

Skontaktuj się

* wymagane

Masz pytania

Masz pytania?

Skontaktuj się:

Lucyna Wieczorek
lucyna.wieczorek@szkolatrenerowempatii.pl
+48 695 015 550