Podstawowe założenia empatycznej komunikacji

KURS ZEROWY

 

 

Sprawdź szczegółypoznaj program kursu

Dziękuję, że tutaj jesteś, zostań jeśli:

 

masz wrażenie, że tracisz swój czas  i energię na rozmowy o wszystkim i o niczym

 tracisz energię, na rozmowy, które są grą lub walką i ranią Ciebie i tych, których kochasz

tracisz czas na rozmowy 
powierzchowne,
 
kurtuazyjne albo przemocowe, naruszające granice, czujesz potem frustrację albo pustkę,

Chcesz, aby Twoja komunikacja była świadoma, dojrzała i ułatwiała Ci budowanie relacji opartych na zaufaniu w pracy, wśród znajomych, w domu?

Jeżeli tak, nasz kurs komunikacji opartej na empati jest dla Ciebie!

Pakiet BLIŻEJ LUDZI

Zapraszam Cię do poznania  świata empatycznej komunikacji:

N

Jest to zestaw założeń, wiedzy, konkretnych narzędzi i wskazówek, które bazują na Porozumienie bez Przemocy, nurcie stworzonym przez psychologa i działacza pokojowego M.Rosenberga. Szkoła Trenerów Komunikacji opartej na Empatii promuje to podejście od 2006 roku.

N

Zapraszam Cię do poznania świata empatycznej komunikacji. Jest to zestaw założeń, wiedzy, konkretnych narzędzi i wskazówek, które bazują na Porozumienie bez Przemocy, nurcie stworzonym przez psychologa i działacza pokojowego M.Rosenberga. Szkoła Trenerów Komunikacji opartej na Empatii promuje to podejście od 2006 roku. M. Rosenberg zauważył, że słowa mają moc eskalowania zachowań przemocowych lub zmiany napiętej rozmowy w dialog i porozumienie. Wiele osób nazywa to "magią empatii", bo tak to wygląda. Nie jest to łatwe, ale jest to z całą pewnością podejście przyszłości, wykorzystywane nawet w międzynarodowych mediacjach. Na świecie od ponad 40 lat tysiące osób uczy się i szerzy to podejście. My jesteśmy cząstką tej rzeki empatii i zapraszamy, dołącz do empatycznej społeczności. Zmowach

N

Celem empatycznej komunikacji jest budowanie kontaktu między ludźmi, dzięki czemu więcej naszych potrzeb może być spełnionych w pokojowy sposób. Najszybciej zobaczysz efekty w skali mikro, w relacjach z ważnymi osobami, w domu i w pracy.

Zapisz się na kurs:

99 zł

Otrzymasz:

N

12-miesięczny dostęp do platformy z kursem

N

kurs w formie audio

Co zawiera kurs?

Warto wiedzieć, że:

kurs w formie pisanej i nagrań audio

ćwiczenia do pobrania

test ewaluacyjny

certyfikat potwierdzający uczestnictwo w kursie otrzymasz po uzyskaniu 90% poprawnych odpowiedzi

PROGRAM KURSU

PODSTAWOWE ZAŁOŻENIA EMPATYCZNEJ KOMUNIKACJI

W OPARCIU O „POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY” I ELEMENTY

PSYCHOLOGII POZNAWCZEJ.

NARZĘDZIE 4 KROKI DO KONTAKTU I WZAJEMNEGO ZROZUMIENIA.

CO TO ZNACZY JĘZYK SERCA?

ĆWICZENIA Z ODPOWIEDZIAMI I PYTANIA DO REFLEKSJI WRAZ Z LISTĄ UCZUĆ I POTRZEB.

Nie czekaj!

Dołącz do kursu już dziś i zauważ pozytywną różnicę w swoim życiu!

 

Kim jesteśmy?

Uczymy empatycznej komunikacji od 2006 roku

Lucyna Wieczorek-Tutak 

Trenerka z 20-letnim doświadczeniem rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Poprowadziła ponad 10 000 godzin szkoleń z umiejętności interpersonalnych. Specjalizuje się w empatycznej komunikacji wg M.Rosenberga. Autorka programów rozwoju osobistego opartych na empatii, które ukończyło ponad 600 osób (dla liderów, trenerów, nauczycieli, rodziców). Założycielka Szkoły trenerów komunikacji opartej na empatii, która od 2006 roku wykształciła ponad 300 trenerów empatycznej komunikacji. Wykładowczyni i współautorka programu studiów podyplomowych na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu i Warszawie „Komunikacja w organizacji oparta na empatii”.

Autorka książki o empatii wobec siebie i innych „Nie mów przepraszam, nie mów kocham”, która przez pewien czas była na pierwszym miejscu wśród kupowanych tytułów z działu psychologia wydawnictwa „Czarna owca”.

Współorganizatorka i pomysłodawczyni cyklu Konferencji „Empatyczna Polska”. Dotychczas odbyły się 4 konferencje, które zgromadziły ponad 700 osób, w tym ponad 500 z branży edukacji. Wieloletnia dyrektorka programowa oraz współorganizatorka prawdopodobnie jak dotąd największego w Polsce Festiwalu Rozwojowego dla Kobiet Progressteron, w którym w czasie 36 edycji, uczestniczyło ponad 80 000 kobiet (dane z systemu rezerwacji). Tutaj prowadziła pierwsze warsztaty z empatycznej komunikacji „Magia empatii”. Laureatka nagrody Kryształowe Zwierciadło dla ludzi dialogu, którzy łączą, a nie dzielą (w 2007 roku). 

Ewa Tyralik-Kulpa

Trenerka z 10-letnim doświadczeniem. Przeprowadziła kilka tysięcy godzin szkoleń z obszaru empatii, komunikacji i rozwoju osobistego. Rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. 

Trenerka oraz dyrektorka w Szkole trenerów komunikacji opartej na empatii. Wykładowczyni i współautorka programu studiów podyplomowych na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu i Warszawie „Komunikacja w organizacji oparta na empatii”.

Współorganizatorka, a także prelegentka konferencji „Empatyczna Polska”, w których uczestniczyło ponad 700 osób, w tym ponad 500 osób zajmujących się edukacją. Wieloletnia dyrektorka Ogólnopolskiego Festiwalu Rozwojowego dla Kobiet Progressteron.

Autorka książek: „Uwaga. Złość” wyd. Natuli 2020 – bestseller oraz „Ewka, co Cię ugryzło, czyli jak się zrozumieć i porozumieć”.  

Co mówią o naszych poprzednich kURSACH?

Brałam udział w Szkoleniu z Komunikacji opartej na Empatii dla trenerów i liderów online.

Wiedza, którą zdobyłam oraz ćwiczenia jakie wykonywałam pomogły mi w budowaniu pewności siebie w wyrażaniu swoich uczuć oraz nazywaniu potrzeb.

Bardzo często sięgam do ćwiczeń, w których brałam udział podczas szkolenia, szczególnie przed trudnymi rozmowami rodzinnymi lub związanych z pracą nauczyciela i szkoleniowca.

Anna Ludziejewska

Mobilna Pracowania Montessory

 (…) Empatyczna komunikacja pozwala mi być bliżej samej siebie, jak również innych ludzi i ich potrzeb. 

Była i jest bardzo ważnym elementem w moim samorozwoju, ale też sądzę, że pozwala mi być lepszym trenerem. Takim, który potrafi słuchać, być w kontakcie z potrzebami swoich klientów, ale też dbającym o swoje potrzeby. Dzięki tej równowadze jest mi łatwiej pomagać innym, towarzysząc im w drodze ich rozwoju.
W empatycznej komunikacji z czasem odkryłam również echa pozostałych uniwersalnych teorii, które pomagają mi żyć szczęśliwie, z zachowaniem szacunku do siebie samej i innych ludzi. 

Polecam ją każdemu, bez względu na wykonywany zawód, ponieważ pomaga tworzyć piękne relacje.

Magdalena Knitter

Trener, coach, autorka książek, Magdalenaknitter.pl

Uwaga!

Ten kurs dotyczy prowadzenia codziennych rozmów tak, aby każda z osób mogła jak najwięcej zaspokoić swoich potrzeb w sposób pokojowy. Kurs nie służy i nie umożliwia zmiany innych osób, nie rozwiąże konfliktów, które tworzyły się miesiącami lub latami. Jest za to świetnym sposobem na to, aby unikać złożonych sytuacji na przyszłość i może wesprzeć w zrobieniu świadomego kroku w kierunku rozwiązywania problemów. 

Logo – Szkoła trenerów komunikacji opartej na empatii